Hämorrhoiden Behandlung
Partnerzy
Listopad 2014
P W Ś C P S N
« sty    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Zapraszamy

Inhalatory

            Istnieje szereg chorób układu oddechowego, których symptomami są problemy z łapaniem powietrza. Najczęstszymi objawami są typowe duszności Znamy je głównie jako dolegliwości trapiące astmatyków, jak i alergików uczulonych na substancje przenoszone drogą lotną, w powietrzu. Uskarżają się na nie osoby chore na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc oraz różne typy rozedmy płuc. Przy atakach duszności niezbędna jest im pomoc, by mogli ponownie złapać oddech. Najlepiej sprawdzają się przy tym inhalatory oraz nebulizatory.

            Oba te urządzenia służą do wytwarzania lotnej substancji, którą aplikuje się bezpośrednio do gardła. Następnie dociera ona do bezpośrednio do płuc. W zależności od konkretnego akcesorium, może on generować mgiełkę będącą rezultatem rozpraszania substancji płynnej na najdrobniejsze cząsteczki bądź też aerozol w postaci typowo gazowej. Podawanie leków w ten sposób jest proste i nie wiąże się z żadnym bólem. Jest przy tym bezpieczne i skuteczne.

            W zależności od tego, jakie choroby mają być leczone inhalatorami, w jakim miejscu zamierzamy je stosować oraz od tego, jak często będziemy ich używać, można nabyć odmienne typy urządzeń. Prywatne osoby najczęściej wybierają te o małych rozmiarach, które można nosić ze sobą do pracy czy do szkoły. W szpitalach spotykamy poważniejsze sprzęty. Są to z reguły nowoczesne inhalatory ultradźwiękowe bądź pneumatyczne. Mają one możliwość rozmaitych regulacji, mogą pracować w trybie ciągłym lub okresowym, a ich funkcjonowanie jest dostosowywane do potrzeb danej sytuacji.

            Ze względu na komfort oraz efektywność działania, inhalatory oraz nebulizatory mogą służyć do podawania nie tylko leków stosowanych przy chorobach płucnych. W aptekach powszechnie dostępne są inhalatory dla dzieci, które pozwalają na łatwe dawkowanie leków na przeziębienie, grypę, zapalenie oskrzeli. Istnieją również takie lekarstwa kierowane do dorosłych, lecz jest ich na rynku nieco mniej.

            Szeroką grupą leków produkowanych w inhalatorach i nebulizatorach są wszystkie te podawane przy poważnych dolegliwościach układu oddechowego. Wiele osób na Ne cierpiących musi zawsze mieć przy sobie niewielkie urządzenia gwarantujące oddech nawet wtedy, gdy organizm nie może samodzielnie go wytworzyć. Jeżeli pacjent jest zmuszony do regularnego przeprowadzania inhalacji, może uprościć sobie ich wykonywanie. Do tego celu służą inhalatory elektryczne. Są one szczególnym udogodnieniem dla tych, którzy robią inhalacje nawet po kilka razy dziennie. Jednak, dla własnego bezpieczeństwa, koniecznie powinniśmy mieć przy sobie inhalatory wszędzie tam, gdzie się udajemy.